Fundacja

Zwierzęta Podhala

            

Fundacja Zwierzęta Podhala postanowiła zorganizować sieć domów tymczasowych na terenie całej Polski!

Czym jest dom tymczasowy?
Takim mianem określamy dom, który zdecyduje się przyjąć pod opiekę na pewien określony czas, szczenięta potrzebujące pomocy, a tym samym uchronić je przed pobytem w schronisku. Dom tymczasowy musi być odpowiednio wyposażony, mowa o wszystkich akcesoriach jakie są potrzebne przy psich dzieciaczkach tzn. podkłady, klatki kennelowe, środki dezynfekujące, preparaty przeciwko pasożytom (zarówno tym zewnętrznym jak i wewnętrznym) zabawki, odpowiednia karma no i oczywiście w ogromne pokłady miłości i cierpliwości.

Jak wygląda współpraca z domem tymczasowym?
Obowiązkiem Fundacji jest przygotowanie szczeniaka do adopcji i mowa tu o przygotowaniu go pod względem weterynaryjnym (odrobaczenie, odpchlenie, czipowanie i szczepienie) rolą domu tymczasowego jest odpowiednie „sformatowanie” takiego psiaka czyli poznanie jego charakteru, możliwości i temperamentu co z kolei ułatwi nam dobranie do niego odpowiedniej rodziny. Fundacja zajmuje się również ogłaszaniem zwierzaka do adopcji, a także do weryfikacji zgłaszających się ludzi.

Jakie korzyści niesie ze sobą tak współpraca?
Satysfakcja – to chyba to słowo, które najlepiej tu pasuje. Dla nas jako dla Fundacji nie ma większej satysfakcji niż umieszczenie psiego dzieciaka w ramionach ludzi, którzy go pragną, a przez wiele następnych lat opiekują się nim i szanują. Dla domu tymczasowego to przepiękna przygoda związana z bezpośrednim obcowaniem z małymi zwierzętami, które są jak dzieci – tak samo bezbronne i tak samo potrzebujące opieki z jedna małą różnicą… Zapach szczenięcego pyszczka jest jedyny w swoim rodzaju.

Chcesz zostać domem tymczasowym dla szczeniąt…

Jednak zanim się zdecydujesz musisz o czymś wiedzieć!

👉 Szczenięta brudzą, niszczą i bywają głośnie.
👉 Szczenięta wymagają opieki, kontroli i cierpliwości.
👉 Szczenięta to nie pluszaki – to żywe istoty, które będą prosić o Twój czas.
👉 Szczenięta to nie zabawki dla dzieci (jeżeli o tym myślisz).

Nadal chcesz być domem tymczasowym?

👉 Szczenięta tak jak ludzie chorują, wiesz kim wtedy musisz się stać?
👉 Szczenięta uczą się życia, potrafisz być dla nich nauczycielem?
👉 Szczenięta nie zawsze są słodkie i pachnące, potrafią też gryźć.

Jeśli po przeczytaniu powyższych wskazówek nadal chcesz zostać domem tymczasowym dla szczeniąt wyślij nam swoje zgłoszenie! Odezwiemy się do Ciebie!

Możesz także do nas zadzwonić!
tel. 698 921 128

Nie możesz zostać domem tymczasowym dla szczeniąt?
Ale… możesz wspomóc naszą inicjatywę!

Gorąco zachęcamy do przekazania dowolnej wielkości darowizny, która w całości zostanie przeznaczona na budowę sieci domów tymczasowych w całej Polsce!